MIS ON PARKOUR

PARKOUR

Parkour on spordiala, kus läbitakse ümbritsevas keskonnas paiknevaid takistusi võimalikult kiirelt ja efektiivselt. Takistuste ületamiseks on väga palju erinevaid tehnikaid, mille omandamine arendab jõudu, osavust, koordinatsiooni ja julgust. Lisaks arendab loovat mõtlemist, kuna iga takistus on erinev.

Parkour on väljakutseid pakkuv ala, seda nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Võib öelda, et iga laps on teinud parkouri, turnides mänguväljakul või mängides mööbli peal laava mängu. See kõik on selleks, et ennast arendada. 

Parkouri harjutatakse enamasti õues, kuid talvel kolitakse erinevatesse akrobaatikasaalisesse. Tänapäeval on olemas küll ka eraldi parkouripargid, kus on väga hea treenida, kuid enamus treeninguid tehakse endiselt lihtsalt õues ringi käies ja otsides erinevaid treeningkohti ja väljakutseid. Parkour ei ole kindlasti ainult linnasport, seda saab teha igal pool, kasvõi metsas. Sinu enda loovus annab kõigeks võimaluse!

FREERUN

Freerun kasvas välja parkourist. Kuna parkour on reeglitega piiritletud, st peab olema kiire ja efektiivne, siis freerun kaotab need aspektid ära. Freerunis kasutatakse parkouri tehnikad, sidudes need erinevate liikumistega, nagu näiteks akrobaatika, tants, võitluskunstid jne. Freerun on täielik vaba liikumine.

Sõltuvalt sellest, millisest suunast inspireeritud ollakse, areneb välja ka oma stiil ning mida loomingulisem ja omapärasem, seda lahedam. Viimase kümne aasta jookusul on freerun maailmas kõvasti populaarsust kogunud.

Kuigi parkour ja freerun on oma olemuselt natuke erinevad, siis suurem osa harrastajad teevad mõlemat. Kindlasti on suureks põhjuseks see, et parkouri harjutamine sõltub paljuski sind ümbritsevast keskkonnast. Kui sa elad näiteks väiksemas külas, siis on kindlasti treeningkohti natuke vähem kui linnas ja sellepärast tulebki olla natuke loovam ja lisada muid tehnikad oma liikumisse.